Pes je jediné stvoření na světe,které Vás miluje víc než sebe.
SPONZORUJÍ NÁS:

DIBAQ a.s. Město Jílové Miramar

...

Závody 2008

25. října 2008 v 16:21 |  Archiv
Závody ,,O Jílovský talíř´´

Na jaře letošního roku jsme se dohodli, že obnovíme tradici a uspořádáme závody podle národního zkušebního řádu. Po všem možném vyřizování, zařizování a shánění sponzorů nastal den D, neboli 17. listopatu 2008. Ráno se začali sjíždět rozhodčí, pomocníci a závodníci, kterých bylo 38. Závodníci přijeli nejen z různých částí středočeského kraje, ale dokonce jedna závodnice až ze Zlína. Jako jednoho z rozhodčích jsme pozvali pana Jiřího Havránka, který místní kynologický klub před 25 lety zakládal.
Závody byly beze stop, což při takovém počtu závodníku bylo výhodou. Meterologové vyhrožovali mrázem, sněžením a deštěm, ale naštěstí jejich předpovědi nevyšly a po počáteční oblačnosti na nás odpoledne vykouklo i sluníčko. Jak přijížděli jednotliví závodníci, prováděl pan doktor Ehrenberger veterinární přejímku, za kterou mu velice děkujeme.

V půl deváte byli již závody zahájeny
Závodníci si vylosovali startovní čísla a začala kategorie ZZO. Poslušnosti u všech kategorií posuzoval pan Havránek, speciální cviky a obrany pan Skála. Protože se poslušnos a speciální cvik díky dvěma rozhodčím posuzovala souběžně, měli závodníci před jedenáctou hotovo, a hned bylo vyhlášení výsledků u této kategorie.

1. V. Štechova s Bakem
2. V. Pálková se Zodiakem
3. V. Pálková s Gregem

Po ukončení vyhlášení se pokračovalo v ostatních kategoriích. Nejlepší výkony v poslušnosti předvedli závodníci v kategorii ZVV1, kde průměrný výsledek byl přes 87 bodů, nejlepší poslušnost byla za krásných 97 bodů. V obraně byli největší problémy s průzkumem terénu a vyštěkáním, kde v žádné z kategorií nebyl udělen plný počet bodů neboli pejskové závodníků kousali pěkně i celkem pouštěli, ale obíhání maket a vyštěkání nemají dotažené. Nejlepší obranu za 93 bodů předvedů Bryky Pavla Hrubého.
I když byl takový velký počet závodníků, tím, že po skončení poslušnosti závodníci plynule přecházeli na obrany byl závod slavnostně ukončen již po 15. té hodině. V kategorii ZM byl

1. Z. Hrubec a Francie Terno
2. I. Konrádová a Zidan z Mokropeské zahrady
3. I. Bartošová s Abinou z Přepychu

V kategorii ZVV1: 1. I. Macháčková s Arwinem Silber
2. P. Hrubý a Bryky
3. D. Zimová s Bellissimé z Dorky


V nejnáročnější kategorii ZVV 2 se na prvním místě a celkovým vítezem závodu stala V. Rychtrová s Enzem z Lounského chovu
2. B. Kronosová s Baronem Rauneko
3. ,,byla naše´´ J. Koťátková s Ebi z JiřMoch
Závěrem bychom rádi poděkovali firmám Almika, která věnovala granule ROYAL CANIN a konzervy CANINE PORTA, PATRON za kloubní výživu pro psy ALAVIS, MEVET za granule BIOMILL, ESATRADE za pivo pro psy, WEBER MLÝN za granule ACANA, košile a batoh, CANDY za pamlsky pro psy i lidi, Mars za Denta rask PEDIGREE, startovní čísla a desky na diplomy. Za věcné ceny p. Žákovi, M. Staňkové a M. Sokolové. Městu JÍLOVÉ za finanční příspěvek, panu ing. Firmanovi za umožnění využívat pozemky pro výcvik, a samozřejmě všem pomocníkům jak ,,na place´´, tak i děvčatům v kantýně. První ročník závodů byl vydařený, i přes vysokou účast závodníků byl průběh bezchybný a doufáme že se účastníci v tak hojném počtu příští rok opět u nás sejdou.


Naši sponzoři:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Běla Grymová Běla Grymová | E-mail | 3. listopadu 2008 v 9:26 | Reagovat

Dobrý den, mám 3měsíční štěnici plemene Cane corso. Ráda bych sebe i ji vychovala k jakési poslušnosti. Můžete mi nějak pomoci? Děkuji za odpověď.

Běla Grymová

2 Jirka H. Jirka H. | E-mail | 10. listopadu 2008 v 21:07 | Reagovat

Dobrý den,

samozřejmě vám můžeme pomoct  :-), stačí jenom přijít a domluvit se. Zařadíme vás mezi kurzisty a je to

3 Llenka Fejerová Llenka Fejerová | E-mail | Web | 24. listopadu 2008 v 8:54 | Reagovat

Aby se všem lépe hledalo..tady je odkaz na fotky z tohoto závodu..

http://cvicakjilove.rajce.idnes.cz/jilovskytalir1/

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.